Męski ubiór klasyczny

Podstawą męskiego ubioru jest klasyczna koszula. To znak rozpoznawczy, który zrobił fenomenalną karierę w modzie męskiej. Od lat była zarezerwowana wyłącznie dla mężczyzn. Podlegała nieustannym przekształceniom, ponieważ początkowo była ściśle ukrywaną bielizną. Częstym zmianom ulegała jej długość. Dla niższych warstw społecznych była zwykłym ubiorem codziennym. Koszule szyte były z naturalnych materiałów. Upłynęło wiele czasu by móc tytułować je kwintesencją elegancji. W miarę rozwoju mody męskiej stały się pierwszą warstwą ubioru, która mogła być bardziej widoczna i ozdobna. Ówczesne koszule były bardzo strojne. Często były zdobione barokowymi kołnierzami. Z upływem czasu stawiano jednak na skromność w ubiorze. Coraz częstsze były bardziej stonowane materiały, które zastąpiły zdobne jedwabie i satyny.
Współczesna koszula męska upowszechniła się także dzięki wynalezieniu krochmalu. Modne stały się sztywne kołnierzyki oraz zapięcia na guziki. Białe koszule są kwintesencją największej elegancji. Współczesne modele posiadają sztywny kołnierzyk oraz zapięcia na guziki. Mogłoby się wydawać, że koszula męska nie może niczym zaskoczyć. Nic bardziej mylnego. Koszulę zdobić mogą rozmaite kołnierzyki, które dobierać należy z uwagi na kształt twarzy. Bardzo popularny, ale mniej formalny jest kołnierzyk typu włoskiego, który proponowany jest panom o pociągłych twarzach. W stylu biznesowym świetnie sprawdzają się kołnierzyki z guzikami. Najbardziej nieoczywiste są kołnierzyki ze stójką, które należy nosić bez krawatu.
Także w kwestii krojów panowie mają szeroki wybór. Uniwersalna i wygodna koszula powinna być drugą skórą i zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza. Należy wybierać najwyższej jakości materiały naturalne, które posłużą wiele lat. Panowie ceniący bardziej wyszczuplone kroje szczególnie cenią mocniej elastyczne włókna oraz dopasowanie. Wyróżniamy m.in. pożądane kroje slim fit. Kroje wyszczuplone są hitem, ponieważ gwarantują fenomenalne optyczne wyszczuplenie. Kluczową rolę odgrywają używane tkaniny. Dostępny wybór jest imponujący. Z łatwością można wybrać oryginalne desenie kwiatowe lub bardziej subtelne prążki. Zależnie od gustu możemy stawiać na mniej lub bardziej widzialną fakturę tkaniny. Zimą warto zainteresować się niesztampowymi koszulami dzianinowymi, które razem z kołnierzykiem typu button down stanowią świetną bazę do weekendowej stylizacji.
Wielu mężczyzn wciąż szuka swojego ideału białej koszuli. Najważniejsze są: materiał, kolor, krój i kołnierzyk. W kolekcjach marki panowie znajdą eleganckie koszule męskie. Białe i błękitne modele znajdą zastosowanie w zestawach biurowych. Swoich fanów znajdą także wzory geometryczne. Dzięki zróżnicowanym krojom wszyscy Panowie z pewnością stworzą ciekawe zestawy na rozmaite okazje.